מלונות נהריה - עכו


מלונות וחדרי אירוח בקיבוצים באזור הגליל המערבי, עכו נהריה
מרחב הגליל המערבי בצפון הארץ ובמיקומו הגאוגרפי שטחו סמוך לים התיכון, הוא חבל ארץ עתיק שתחילת רישומו בהיסטוריה נמצאת בכתובים מעל 5000 שנה.הגליל המערבי תמיד היה מיושב והעיר המרכזית בו היא העיר עכו שעוד בתקופת הגמרה, אנו יכולים למצוא שבחים על הדגה במפרץ עכו. ממצאים היסטוריים ואבני דרך בעכו ניתן לראות גם היום.

מהסימנים הבולטים באבני ההיסטוריה ניתן להדגיש, מקום בו חיו שבט אשר (מכאן השם מטה אשר), קבר דבורה הנביאה, מקום משכנו של יהונתן החשמונאי בתקופת בית שני, נמל עכו המוזכר פעמים רבות בכתובים ביחד עם נמל יפו העתיק, המקום בו ירד הרמב"ם בניסיון ההתיישבות הראשון בארץ ישראל, החמאם הטורקי בעיר שנבנה עוד בתקופת הגמרא, אולמות האבירים המספרות את הכיבוש הצלבני בארץ ישראל ועד גבעת נפוליאון אשר ניסה לנפץ את חומות העיר ולכבשה ללא הצלחה.
ההתיישבות היהודית החדשה החלה בתחילה המאה ה-20 עם השלמת כביש עכו – נהריה אשר האיצה את תנופת ההתיישבות החדשה ערים כמו עכו נהריה, קיבוצים רבים מסביב כאשר המיוחד שבהם הוא קיבוץ נס עמים, שניבנה על ידי מתנדבים אוהבי ישראל מארצות הברית ומאירופה.


בגלל קירבה לים התיכון ובגלל ההתיישבות הירוקה הממלאת את המקום וכן המזג אויר הנוח, הפך מהר מאוד הגליל המערבי למקום חופשה מועדף על הנופש הישראלי. מלונות הגליל המערבי במיוחד מלונות עכו נהריה, וכן הצימרים ובתי ההארחה באזור זוכים לביקוש גבוהה מצד הנופש הישראלי והתיירים הרבים שבאים לחיות את ההיסטוריה רבת התהפוכות של המקום, הן כחופשה משפחתית והן כחופשה זוגית ורומנטית.